Migrenę leczymy u neurologa

przez | 31 października, 2013

Obecnie z roku na rok wzrasta liczba ludzi korzystających z porad neurologicznych i  cierpiących  na różnego rodzaju bóle głowy, w tym i migrenę. Dzieje się tak, ponieważ nasze życie nabiera zbyt szybkiego tempa i coraz częściej dopada nas stres. Bywa, że ból głowy taki jak migrena, w niektórych przypadkach nie zakłóca rytmu dnia, ale bywa i tak, że kiedy dopadną nas uporczywe i migrenowe bóle głowy nie jesteśmy w stanie funkcjonować nawet przez kilka dni. Wtedy na pewno powinniśmy udać się do lekarza specjalisty, jakim jest neurolog, aby prawidłowo zdiagnozować nasze bóle głowy i podjąć odpowiednie neurologiczne leczenie. Na pewno, kiedy nasz ból poprzedza występowanie mroczków przed oczyma i zaczynamy być wrażliwi na światło, oraz denerwuje nasz wszelki hałas, choćby ten najmniejszy, to wówczas wiadomo, że migrena jest coraz bliżej. I  nie należy się jej poddać, tylko odpowiednio leczyć i przeciwdziałać.

W Polsce na migrenę  cierpi około 4 miliony osób. Są to zarówno kobiety jak i mężczyźni, jednak bardziej wrażliwe są kobiety. Często bywa tak, że chorzy na migrenę podczas wystąpienia typowych objawów neurologicznych wyłączają się nie tylko z życia towarzyskiego, ale i również z pracy, są nie do życia. I wszystko może sprawiać im trudność.  Bóle głowy tzw. migrena są najczęściej bólami głowy, które rozpoczynają się po jednej stronie głowy. Ich charakter określa często neurolog, jako tętniący, czy pulsujący, z czasem może być coraz bardziej nasilony i przejść na całą głowę. Atakowi migreny mogą towarzyszyć nudności, wymioty oraz uporczywe osłabienie. Za jej przyczynę neurolodzy uważają zmęczenie, ale sam atak migreny również może wywołać zbyt długie spanie. Czasami pojawia się po stresującej sytuacji, czerwonym winie, czy czekoladzie. Jej podłoże może być związane z genetyczną predyspozycją i nieprawidłowymi reakcjami neuronaczyniowymi jak i skurczami naczyń mózgowych powodujących ich nadmierne rozszerzenie i zwiększoną przepuszczalność. Sam napad migrenowy, który jest nieleczony może trwać od czterech godzin do kilku dni. Najczęściej wyróżnia się jej rodzaje takie jak: migrena pospolita, migrena klasyczna, migrena menstruacyjna, migrena porażenna. Ta ostatnia jest najgorszą z wszystkich, ponieważ może uszkodzić ruchy gałek ocznych. Leczenie migreny odbywa się zazwyczaj w sposób farmakologiczny oraz poprzez stosowanie tzw.diety eliminacyjnej czy nawet akupresury.

Jedno jest pewne, że nie należy się jej poddawać i szukać pomocnej dłoni u lekarza specjalisty, jakim jest neurolog, aby znaleźć jak najlepszą i udaną metodę leczenia, dzięki której zrzucimy z siebie ciężar migreny.

źródło: http://gabinetneurologiczny.com/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *