Implanty zębów

przez | 1 marca, 2014

Stan uzębienia Polaków jest w krytycznym stanie. Nie jest to jednak problem tylko starszych ludzi. Coraz częściej spotyka się młode osoby a nawet dzieci, które noszą aparaty korekcyjne. Jest to spowodowane złą dietą dzieci i nieregularnym badaniom zębów. Pamiętajmy, że higiena jamy ustnej i regularne kontrole mogą oszczędzić nam wielu problemów. Są różne metody dbania o zęby a najskuteczniejszym jest po prostu ich częste mycie. Dobrze wiemy, że każdy marzy o idealnie równym, białym i pełnym uśmiechu a przede wszystkim o zdrowiu jamy ustnej. Wygląd uzębienia jest bardzo ważny w życiu zawodowym jak i w prywatnym. Wiele zawodów jest powiązane z odpowiednią dykcją, estetyką i artykulacją, za którą odpowiada stan naszych zębów. W wyniku ataku próchnicy bądź nieszczęśliwego wypadku możemy stracić ząb i wtedy mamy problem z wyborem rozwiązania.

Możemy skorzystać z sztucznych szczęk, które są dość popularne u starszych osób. Są one pomocne w życiu codziennym i dają nam możliwość uczucia komfortu. Lecz niestety nie zawsze jest to odpowiedni sposób. Taka szczęka może i jest podobna do prawdziwych zębów, lecz są problemy z jej wysuwaniem, otarciami i codzienną aplikacją. Jednym z najczęściej wybieranych przez Polaków sposobów na poprawę uzębienia są – implanty. Polega na częściowej lub całkowitej odbudowie zęba i tym pomaga w odratowaniu kości, która często może zostać uszkodzona bądź może zaniknąć. Nie obawiamy się wtedy, że może nam coś wypaść (jak w przypadku sztucznych szczęk), nie musimy stosować różnych rodzajów klejów do protez, oraz komfort jest o wiele większy. W gabinetach dentystycznych można dowiedzieć się niezbędnych informacji na temat jakie są odpowiednie, które najlepiej się opłacają i czy są trwałe. Możemy sami zadecydować z jakiego tworzywa chcemy mieć „nowe” zęby i koronki. Medycyna idzie wciąż w górę i jeśli chodzi o odbudowę jednego zęba, dopasują kolorystycznie do pozostałych. Jest to naprawdę bardzo dobry sposób na odnowienie swojego wyglądu.

W wyszukaniu gabinetu dentystycznego, gdzie wykonywane są zabiegi tworzenia implantów pomoże nam internet. Wystarczy, że w wyszukiwarce wpisujemy np.: „Częstochowa implanty” i wyskakują nam miejsca gdzie możemy bez problemu zrobić zabieg. W internecie możemy również zapoznać się z cennikiem wykonywanych usług i możemy mniej więcej określić jaki koszt wyniesie uzupełnienie braków. Pokazane jest nawet w sieci jak wygląda taki zabieg i na czym polega. Każdy w domu może sobie obejrzeć jak to wygląda i bez stresu poddać się zabiegowi. Na Polskim rynku głównym materiałem, z którego wykonuje się implanty jest – tytan. Polega na rekonstrukcji zęba i umieszczeniu go za pomocą śruby w żuchwie. Jest to zabieg chirurgiczny, który wykonuje się ze znieczuleniem. Przypomina on realistycznie nasz naturalny ząb i możemy bez obaw cieszyć się pięknym uśmiechem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *