Ile kosztuje prywatna wizyta u psychiatry w Warszawie

przez | 12 grudnia, 2018

Z powodu narastającego w Polsce braku lekarzy, specjalistów, dostęp do usług medycznych jest bardzo ograniczony. A psychiatrzy stanowią jedną z najbardziej deficytowych grup lekarzy. Nie mamy dostępu do najnowszych danych, te z przełomu wieku podawały, że w Polsce pracuje ok. 3500 lekarzy psychiatrów. Obecnie, bardzo prawdopodobne jest, że liczba ta jest mniejsza. Powoduje to, że dostęp do psychiatry w placówkach posiadających kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia (NFZ) jest trudny, okres oczekiwania na konsultacje w Poradniach Zdrowia Psychicznego (PZP) to z reguły 2-3 miesiące. Osoby cierpiące często muszą korzystać z pomocy poradni lub gabinetów prywatnych i same ponosić koszty leczenia.

Pierwsze wizyty diagnostyczne są z reguły częste i „droższe” koszt to 15-450 PLN, kolejne wizyty po ustabilizowaniu stanu psychicznego, głównie kontrolne, zajmują mniej czasu ok. 30 minut. Ograniczają się do szybkiej oceny stanu psychicznego i kosztują najczęściej 100-200 PLN w Warszawie. W innych miastach możemy najczęściej spotkać tańsze oferty.

Sieciówki, przyjmujące często kilkuset pacjentów dziennie, ograniczają często czas wizyty do 15-20 minut. Wadą jest podejście kombinatu, zaletą to, ze często są otwarte w niedzielę, od rano do wieczora i przeważnie mają bardzo krótki czas oczekiwania na wizytę.

Gabinety prywatne gwarantują podmiotowość pacjentom, lepszy indywidualny kontakt, często możliwość bezpośredniego kontaktu z lekarzem,. To ważne szczególnie na początku leczenia. Może zredukować niepokój, zareagować szybko na np objawy niepożądane.

Wadą prywatnych gabinetów są ograniczone godziny otwarcia.

Dobre gabinety prywatne psychiatrów zatrudniają lub współpracują z psychologami, specjalistami terapii uzależnień. Posiadają pełną ofertę diagnostyczną i terapeutyczną

Proponujemy zapoznać się z cennikiem prywatnego psychiatry z Warszawy, dysponuje on również własną Klinika pod Warszawą co poszerza możliwości diagnostyczne i terapeutyczne.

Polecamy: http://psychiatra-gabinet.pl/cennik/

Jeden komentarz do „Ile kosztuje prywatna wizyta u psychiatry w Warszawie

  1. Iwona

    Warto wydać każde pieniądze. Czułam się smutna, nieatrakcyjna i głupia, chciałam zrezygnować z pracy, myślałam, ze do niczego się nie nadaję. rzutem na taśmę skorzystałam z prywatnej wizyty u psychiatry, w przychodni państwowej niestety dali mi termin za trzy miesiące. Lęk był ogromny. Po badaniu lekarz poinformował mnie, że cierpię na depresję. Wyjaśnił, ze to się skutecznie leczy, poinformował, ze pierwsze efekty zobaczę prawdopodobnie za ok. miesiąc. Otrzymałam zwolnienie lekarskie z pracy na ten okres. Na szczęście psychiatra stwierdził, że nie muszę iść do szpitala psychiatrycznego. Już po dwóch tygodniach lęk zmniejszył się, lepiej, dłużej spałam. Przestałam unikać ludzi. Po miesiącu wróciłam do pracy. Po 6 miesiącach leczenia odstawiłam leki zgodnie z zaleceniami lekarza, uprzedził mnie, ze depresja może wrócić i na co mam zwracać uwagę. Na szczęście od 2 lat jestem zdrowa. W trakcie leczenia odbyłam 4 wizyty pierwsza kosztowała 200 złotych, następne po 100 złotych, koszt lekó∑ to ok. 180 złotych za 6 miesięcy leczenia. Razem wydałam 680 złotych. Utrzymałam pracę, czuję się dobrze, nawet nie chcę myślec co by było gdybym nie poszła wtedy do psychiatry.
    Pozdrawiam

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *