Ile kosztuje prywatna wizyta u psychiatry w Warszawie

przez | Grudzień 12, 2018

Z powodu narastającego w Polsce braku lekarzy, specjalistów, dostęp do usług medycznych jest bardzo ograniczony. A psychiatrzy stanowią jedną z najbardziej deficytowych grup lekarzy. Nie mamy dostępu do najnowszych danych, te z przełomu wieku podawały, że w Polsce pracuje ok. 3500 lekarzy psychiatrów. Obecnie, bardzo prawdopodobne jest, że liczba ta jest mniejsza. Powoduje to, że dostęp do psychiatry w placówkach posiadających kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia (NFZ) jest trudny, okres oczekiwania na konsultacje w Poradniach Zdrowia Psychicznego (PZP) to z reguły 2-3 miesiące. Osoby cierpiące często muszą korzystać z pomocy poradni lub gabinetów prywatnych i same ponosić koszty leczenia.

Pierwsze wizyty diagnostyczne są z reguły częste i „droższe” koszt to 15-450 PLN, kolejne wizyty po ustabilizowaniu stanu psychicznego, głównie kontrolne, zajmują mniej czasu ok. 30 minut. Ograniczają się do szybkiej oceny stanu psychicznego i kosztują najczęściej 100-200 PLN w Warszawie. W innych miastach możemy najczęściej spotkać tańsze oferty.

Sieciówki, przyjmujące często kilkuset pacjentów dziennie, ograniczają często czas wizyty do 15-20 minut. Wadą jest podejście kombinatu, zaletą to, ze często są otwarte w niedzielę, od rano do wieczora i przeważnie mają bardzo krótki czas oczekiwania na wizytę.

Gabinety prywatne gwarantują podmiotowość pacjentom, lepszy indywidualny kontakt, często możliwość bezpośredniego kontaktu z lekarzem,. To ważne szczególnie na początku leczenia. Może zredukować niepokój, zareagować szybko na np objawy niepożądane.

Wadą prywatnych gabinetów są ograniczone godziny otwarcia.

Dobre gabinety prywatne psychiatrów zatrudniają lub współpracują z psychologami, specjalistami terapii uzależnień. Posiadają pełną ofertę diagnostyczną i terapeutyczną

Proponujemy zapoznać się z cennikiem prywatnego psychiatry z Warszawy, dysponuje on również własną Klinika pod Warszawą co poszerza możliwości diagnostyczne i terapeutyczne.

Polecamy: http://psychiatra-gabinet.pl/cennik/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *